Niewyczerpalność / Inexhaustibility – Mario de Vega
Mario de Vega
„Vertical” (2017–)
Performans o quasi-fluxusowym charakterze, którego przebieg polega na układaniu na sobie obiektów wykorzystywanych do generowania dźwięków, prowokując zawalenie się całej konstrukcji. Warstwę muzyczną tworzą surowe impulsy elektroniczne łączone z rozproszoną aktywnością akustyczną wynikającą z reakcji chemicznych, wahań napięcia i gwałtownych zmian przebiegu sygnału.
Mario de Vega – autor instalacji site-specific, rzeźb oraz projektów muzycznych. Przykłada dużą wagę do ograniczeń percepcyjnych i fizyczności aktu słuchania, w innowacyjny sposób zajmując się materialnością dźwięku oraz estetycznym potencjałem niestabilnych aranżacji. Był gościnnym artystą i wykładowcą na Universität der Künste Berlin, Internationales Musikinstitut Darmstadt, Technische Universität Berlin, École Nationale Supérieure des Beaux Arts de Paris, Centro de Diseño, Cine y Televisión, KW Institute of Contemporary Art, Laboratorio Arte Alameda, Kyushu University, Tama Art University, Universität für angewandte Kunst Wien i Harvestworks Digital Media Arts Center. Jego prace wystawiano w Meksyku, Ameryce Północnej, Chile, RPA, Indiach, Korei Południowej, Chinach, Rosji, Japonii i całej Europie. Mieszka i pracuje w Berlinie i Meksyku.
http://portfolio.mariodevega.info/
Występ w ramach projektu wystawienniczego „Niewyczerpalność”
Miejsce: Galeria Dolna
27.04.2018, godz. 19:00
Wstęp bezpłatny
___________________
„Niewyczerpalność” to projekt wystawienniczy mający na celu wypracowanie hybrydycznej formuły prezentacji dźwięku w galerii, która nie wpisywałaby się w ramy zinstytucjonalizowanego sound artu, ale raczej dokonywała pogłębionej rewizji takich konwencji jak koncert, performans i environment. Działania te mają doprowadzić do obsadzenia widza-słuchacza w roli sprawczego podmiotu, a zarazem możliwie najpełniej wyeksponować afektywne właściwości przestrzeni galeryjnej.
Pojęciem wyznaczającym sferę kontekstową całego przedsięwzięcia jest przestrzeń wraz z praktykami związanymi z jej opisem i użytkowaniem. Dla potrzeb wystawy galeria została poddana specjalnej aranżacji, która pozwala na znaczące poszerzenie jej zakresu funkcjonalnego. Rezultatem tego procesu jest środowisko podatne na nieustanne modyfikacje, w którym poszczególne elementy nie są w pełni zdefiniowane, lecz pozostawiają użytkownikom swobodę w określeniu ich przeznaczenia. Tak przygotowane otoczenie ma stanowić pole do eksperymentów muzycznych, które będą polegały na radykalnym przekształceniu sytuacji scenicznej.
Więcej o wystawie: http://bunkier.art.pl/?wystawy=niewyczerpalnosc
Nadchodzące wydarzenia
listopad
AEROPLAN #106 / Kwapisiński + Sember oraz Wojaczek solo
WrocławEUFONIE 2024 - Przełom. Jubileusz Pawła Szymańskiego
Warszawagrudzień
Krzysztof Cybulski THANK YOU FOR YOUR FEEDBACK
Warszawacrys cole, Michał Sember, Dawno temu - koncert w ramach projektu "Otwieramy się"
WarszawaSIMON STEEN-ANRERSEN – SPOTKANIE Z KOMPOZYTOREM | 84. MUSICA MODERNA
Łódź spotkaniaSpotkanie autorskie z Moniką Pasiecznik/ Od prezentowania dzieł do tworzenia krytycznej wiedzy
WarszawaŚWIĄTECZNY FESTIWAL ART MINTAKA
Bydgoszcz