Stypendia i porcelana

Stypendia i porcelana to gra planszowo-karciana, która oddaje cienie, blaski, dole i niedole funkcjonowania w systemie muzyki współczesnej w Polsce.

Nie jest łatwo, wszyscy jesteśmy prekariuszami, cierpimy na przerost ego i szereg kompleksów, które leczymy gromadząc kapitał kulturowy i społeczny. Pierre Bourdieu powiedziałby pewnie, że gramy w dystynkcję, ale ponieważ samo przywołanie Pierre’a Bourdieu jest grą w dystynkcję, powiedzmy, że gromadzimy PRESTIŻ. I o to, też chodzi w naszej grze – o zgromadzenie 50 punktów prestiżu na drodze po kolejnych szczeblach kariery.

W naszej grze można wcielić się w postać należącą do jednej z sześciu profesji świata muzyki współczesnej: Kompozytora, Wykonawcę, Muzykologa, Krytyka, Soundartowca, lub Dyrektora. Życzymy udanej, prestiżowej kariery!

Gra przeznaczona jest dla dowolnej liczby osób od dwóch wzwyż – przy większej liczbie osób niż 6 osób zalecamy granie dwiema taliami, tak samo przy większej liczbie niż 12 (czemu nie!) trzema, itd.

Zachęcamy do przysyłania propozycji kolejnych kart – zarówno postaci, przedmiotów, jak i akcji. Jak wszyscy porządni twórcy tego typu gier planujemy wypuszczać co jakiś czas jakiś dodatek.