Bęc dyżur z autografem: Marcin Dymiter „Maszyny do ciszy”
Bęc dyżur z autografem: Marcin Dymiter „Maszyny do ciszy”
18 marca 2024/ Warszawa
Zapraszamy Was na dyżur z autografem wyjątkowego autora. Marcin Dymiter pisze, by nauczyć nas uważnego słuchania – zarówno otaczających nas dźwięków, jak i ciszy pomiędzy nimi. Autor książki „Maszyny do ciszy” jest nie tylko wykonawcą i kompozytorem muzyki elektroakustycznej, ale przede wszystkim uznanym artystą posługującym się techniką field recordingu, czyli zbierania z audiosfery tego, co charakterystyczne dla danego miejsca, a co zazwyczaj umyka naszym uszom.
W trakcie spotkania autor chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami i opowie o dźwiękowych podróżach, a przede wszystkim podpisze Wasze egzemplarze „Maszyn do ciszy” (dostępnych tego dnia ze specjalnym rabatem!) oraz swojej poprzedniej książki, „Notatki z terenu”!
O dyżurze:
w kameralnej atmosferze malutkiej Bęc księgarni można porozmawiać w swobodnej formule kontaktu osobistego, zadać nurtujące pytania, a co najważniejsze uzyskać dedykacje i kupić książkę w specjalnej „dyżurowej” cenie.
O książce:
W swojej nowej książce Marcin Dymiter – nominowany w 2022 roku do Nagrody Literackiej Gdynina w kategorii esej za debiut „Notatki z terenu” – opowiada o ciszy i przestrzeniach zarówno fizycznych, jak i kulturowych, które jej służą. Przygląda się więc założeniom urbanistyczym i architektonicznym, kompozycjom muzycznym, tekstom i obrazom, dzięki którym możemy się wyrwać ze wszechogarniającego dźwiękowego przebodźcowania i pobyć w ciszy lub cieszyć się jej głęboką iluzją.
O autorze:
Marcin Dymiter – muzyk (gra w projektach emiter, niski szum, ZEMITER oraz innych, efemerycznych formacjach; wcześniej związany z zespołami Ewa Braun, Mapa, Mordy), autor nagrań terenowych, instalacji dźwiękowych i słuchowisk, muzyki do filmów, wystaw i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Autor cyklu nagrań Field Notes.
Niezależny kurator związany z festiwalami Wydźwięki/Resonances (Galeria EL w Elblągu) i Control Room (Gdańsk). Wspólnie z Marcinem Barskim był pomysłodawcą i kuratorem „Polish Soundscapes”, pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu.
Data: 18 marca 2024
Miejsce: Bęc Księgarnia
FB: >>>
Wstęp wolny
Nadchodzące wydarzenia
styczeń
Krystian Burda, Natan Kryszk. Uczytelnianie rytmu [Sekwencje #6] (środa-piątek)
Warszawa3FoNIA
WarszawaKoncert "Katalog drzew" w wykonaniu Jacaszka i zespołu Kwartludium
Gdańsk koncertyWYDŹWIĘK: KIRK | Koncert w Żoliborskim Domu Kultury
Warszawaklub zaproszenie 07: metoronori (jp), jung dj (us/se)
WarszawaPatrick Strickmann + Wojtek Kurek
WarszawaMerkurial night: RASHAD BECKER / ROBERT PIOTROWICZ / JACEK SIENKIEWICZ
Warszawa