Jan Emil Młynarski & Raphael Rogiński DZiK(i) Jazz(i) Literatura | Rafał Bryndal prezentuje
Jan Emil Młynarski & Raphael Rogiński DZiK(i) Jazz(i) Literatura | Rafał Bryndal prezentuje
5 czerwca 2024/ Warszawa
W ramach koncertowego cyklu Dzik(i) Jazz(i) Literatura Rafał Bryndal prezentuje wystąpi Raphael Rogiński & Jan Emil Młynarski!
Raphael Roginski – gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Wykształcony jazzowo i klasycznie edukację poszerzył o muzykologię i etnomuzykologię. Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym.
Związany z kulturą żydowską, prowadzi badania nad jej zapomnianymi tradycjami przekładając ich znaczenie na współczesność. Zespoły takie jak Cukunft czy Shofar,których był liderem, były pionierskimi składami przekałdającymi tradycję na współczesność.
Gra także muzykę turecką, beduińską, afrykańską, lapońską, perską, ormiańską i wielu innych krajów, wykonując je z muzykami z tych miejsc.
JAN EMIL MŁYNARSKI – perkusista, producent, wokalista, radiowiec. Obecny na scenie od 1997. Laureat Fryderyków 2018. Absolwent szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku.
Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Współpracował z wieloma artystami sceny elektronicznej, popowej i jazzowej. Jako perkusista sesyjny grał m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Kayah, Skalpel, Oszibarack, Nervy. Był członkiem orkiestry wykonującej „Concerto for band and orchestra” Jona Lorda (Deep Purple) z kompozytorem we własnej osobie na organach Hammonda. Współpracuje z warszawskimi teatrami, m.in. Studio Buffo („I Love You, You’re Perfect, Now Change”, reż. David Foulkes, 2010 – kierownik muzyczny), Teatr Powszechny („Kamień i popioły”, reż. Artur Urbański, 2011 – kompozytor muzyki oraz kierownik muzyczny), Teatr Dramatyczny („Widok z mostu”, autorstwa Arthura Millera, reż. Agnieszka Glińska, 2019 – kompozytor muzyki oraz instrumentalista), Teatr Polonia („Cwaniary”, reż. Agnieszka Glińska – kierownik muzyczny).
Od 2009 roku lider własnych przedsięwzięć muzycznych na polu muzyki niezależnej, eksperymentalnej i jazzu. Założył grupę Warszawskie Combo Taneczne, w której gra na bandżoli i śpiewa tradycyjne warszawskie piosenki. Razem z wirtuozem fortepianu Marcinem Maseckim prowadzi Jazz Band Młynarski-Masecki, w którym śpiewa przedwojenny repertuar taneczny autorstwa mistrzów polskiej piosenki (m.in. Henryk Wars. Szmul Ferszko, Artur Gold).
Jak zwykle podczas naszych koncertów o dobre imię literatury zadba Janusz Rudnicki, który przygotowuje zawsze z tej okazji fantastyczne teksty. Wielokrotnie nagradzany i nominowany do największych literackich nagród potrafi w swojej twórczość oddać w sarkastyczny i trafny sposób absurd naszych czasów. Warto go słuchać i czytać.
Zapraszamy!
05.06 godzina 19:30
Tax: 30pln
Data: 5 czerwca 2024
Miejsce: DZiK
FB: >>>
Nadchodzące wydarzenia
listopad
AudioArt Festival 2024
KrakówKODY/ 16. Festiwal Tradycji i Awangardy w Lublinie
LublinSpółdzielnia Muzyczna: INTERAKCJE
KrakówSymfonia nr 3 na 200 bezprzewodowych głośników i 5 wykonawców
WarszawaAEROPLAN #106 / Kwapisiński + Sember oraz Wojaczek solo
WrocławEUFONIE 2024 - Przełom. Jubileusz Pawła Szymańskiego
Warszawa