kompplx live at bro | koncert + spotkanie
kompplx live at bro | koncert + spotkanie
16 grudnia 2023/ Wrocław
muzyka współczesna
sztuka mediów
Może dlatego też ensemble kompopolex tak dobrze czuje się w przestrzeniach WRO i kolejny rok zwieńczy koncertem właśnie tam? Tym razem znów odkryjemy najnowsze utwory młodych kompozytorów i kompozytorek w ramach programu starannie zakuratorowanego przez muzyków i muzyczkę kompopolex. Wspólnie będziemy wyplątywać się z gęstwin sieci black MIDI, nasłuchiwać różnicy między sztuką a dizajnem, a wreszcie wspomnimy finalną scenę z „Carrie”.
program
[nie w kolejności wykonywania]:
Rafał Zapała – 𝘣𝘭𝘢𝘤𝘬 𝘴𝘦𝘳𝘪𝘢𝘭 𝘔𝘐𝘋𝘐 𝘮𝘶𝘴𝘪𝘤
Marta Śniady – 𝘉𝘰𝘥𝘺 𝘟 𝘜𝘭𝘵𝘳𝘢
Viacheslav Kyrylov – 𝘐’𝘮 𝘵𝘩𝘦 𝘳𝘦𝘢𝘭 𝘱𝘪𝘨 𝘣𝘭𝘰𝘰𝘥 𝘴𝘰𝘢𝘬𝘦𝘥 𝘧𝘶𝘤𝘬𝘪𝘯𝘨 𝘩𝘰𝘮𝘦𝘤𝘰𝘮𝘪𝘯𝘨 𝘲𝘶𝘦𝘦𝘯
Koncertowi towarzyszyć będzie spotkanie z kompozytor(k)ami oraz Ensemble Kompopolex, które poprowadzi Joanna Kwapień.
sobota 16 grudnia 20:00
WRO Art Center ul. Widok 7
wydarzenie bezpłatne i otwarte
bios:
𝗥𝗮𝗳𝗮ł 𝗭𝗮𝗽𝗮ł𝗮 – kompozytor, artysta dźwięku. Zapała nie dostrzega granic pomiędzy muzyką poznaną poprzez akademickie wykształcenie, muzyczne doświadczenia kontrkultury i współpracę z artystami z innych dziedzin sztuki. Jego muzyka jest prezentowana na festiwalach muzyki współczesnej, w klubach jazzowych, na scenach muzyki eksperymentalnej oraz w otwartych przestrzeniach miejskich. Jest założycielem Kołorkingu Muzycznego, an_ARCHE NewMusicFoundation oraz wielu zespołów i projektów muzycznych (z muzyką współczesną komponowaną, improwizowaną, elektroniczną, eksperymentalną). Doktor habilitowany kompozycji, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu.
𝗠𝗮𝗿𝘁𝗮 𝗦́𝗻𝗶𝗮𝗱𝘆 – kompozytorka urodzona w Pabianicach, obecnie mieszka we Wrocławiu. Jest autorką muzyki instrumentalnej, scenicznej, elektroakustycznej; obecnie zajmuje się przede wszystkim muzyką audio-video. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie
prof. Bronisława Kazimierza Przybylskiego. Natępnie kształciła się w ramach Podyplomowych Studiów Muzyki Filmowej, Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej w Łodzi oraz w The Royal Academy of Music w Aarhus (Dania) w klasie Simona Steen-Andersena i Nielsa Rønsholdta. W 2015 roku obroniła doktorat w zakresie kompozycji w łódzkiej Akademii, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta.
𝗩𝗶𝗮𝗰𝗵𝗲𝘀𝗹𝗮𝘃 𝗞𝘆𝗿𝘆𝗹𝗼𝘃 – kompozytor, urodzony w Doniecku, na co dzień mieszkający w Krakowie. Interesuje się ideą wertykalności muzyki oraz innymi nielinearnymi sposobami kształtowania materiału dźwiękowego. Jest absolwentem kompozycji w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie pod opieką prof. dra hab. Wojciecha Widłaka oraz absolwentem filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przed studiami uczył się kompozycji u Aleksandra Gugela w Charkowie. Obecnie, jako doktorant macierzystej uczelni, bada pojęcie różnicy i jego miejsce w praktyce kompozytorskiej.
𝗝𝗼𝗮𝗻𝗻𝗮 𝗞𝘄𝗮𝗽𝗶𝗲𝗻́ – (etno)muzykolożka, redaktorka, ½ doktorka (in progress). Członkini kolektywu redakcyjnego Glissando, redaktorka prowadząca numeru #42 Pokolenie. Miewa myśli przeróżne, więc i o różnych rzeczach pisze, m.in. o: muzyce filmowej, etnomuzykologii, muzyce japońskiej, filozofii muzyki, czy badaniach nad problematyką audiosfery. Obecnie najwięcej uwagi poświęca gender studies w muzykologii – głównemu problemowi badawczemu jej rozprawy doktorskiej. Na różnych łamach festiwale muzyki współczesnej, ale nie szczędzi też klasyków XIX i XX wieku z okazjonalnym nurem w stronę opery. Publikowała m.in. w kwartalniku Muzyka, Res Facta Nova, Audiosfera. Koncepcje – Badania – Praktyki.
𝗘𝗻𝘀𝗲𝗺𝗯𝗹𝗲 𝗞𝗼𝗺𝗽𝗼𝗽𝗼𝗹𝗲𝘅 to trio specjalizujące się w muzyce najnowszej, założone 2017 roku we Wrocławiu. Wykonują utwory zaangażowane i angażujące, często porzucają swoje instrumenty na rzecz kabli, keyboardów, tańca i śpiewu. W jego skład wchodzą 𝗔𝗹𝗲𝗸𝘀𝗮𝗻𝗱𝗿𝗮 𝗚𝗼ł𝗮𝗷 (perkusja), 𝗥𝗮𝗳𝗮ł Ł𝘂𝗰 (akordeon) i 𝗝𝗮𝗰𝗲𝗸 𝗦𝗼𝘁𝗼𝗺𝘀𝗸𝗶 (komputery).
partnerzy:
Centrum Sztuki WRO
STOART
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.
Data: 16 grudnia 2023
Miejsce: Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center
FB: >>>
Nadchodzące wydarzenia
styczeń
Krystian Burda, Natan Kryszk. Uczytelnianie rytmu [Sekwencje #6] (środa-piątek)
WarszawaKryszk/Traczyk/Kasperek
WarszawaKAKOFONIE #1: Dymny / Rumiński / Borowiecki
Kraków33 | Alexander Iezzi, Billy Bultheel, Ivan Cheng | Klub Żak, Gdańsk
GdańskKoncert Muzyki Elektroakustycznej
WarszawaZ dźwiękiem i wdziękiem. Architektura przedwojennych kin warszawskich.
Warszawa3FoNIA
Warszawa