Koncert TSE Double Acts 2: Kręgi w zbożu & Gadecki
Koncert TSE Double Acts 2: Kręgi w zbożu & Gadecki
18 października 2024/ Gdańsk
TSE Double Acts to, po odbywających się w Koloni Artystów Open Sessions, nowy cykl spotkań muzycznych tym razem w formule improwizujących duetów złożonych z artystów i artystek reprezentujących Trójmiejską Scenę Elektroakustyczną (TSE)* . W ramach TSE Double Acts odbywają się również prezentacje twórczości związanej z początkami muzyki elektroakustycznej
wystąpią: Kręgi w Zbożu** (hang amplifikowany) i Tomek Gadecki*** (instrumenty dęte)
prezentacja: „Pierre Schaeffer i muzyka konkretna”
*Trójmiejska Scena Elektroakustyczna (TSE) to nieformalna, otwarta grupa kompozytorów i kompozytorek a także wykonawców i wykonawczyń zajmujących się szeroko rozumianą muzyką elektroakustyczną i pokrewnymi dziedzinami, (jak np. fieldrecording), rezydujących w Trójmieście i okolicach. TSE to fenomen – w regionie tworzy wielu kompozytorów i kompozytorek działających na tym polu, wysoko cenionych przez krytyków, kuratorów i publiczność na całym świecie. Koncertują, wydają płyty i książki, podejmują działania kuratorskie, organizując wydarzenia, prowadząc warsztaty, audycje radiowe, nagrywając podcasty.
** Justyna Dżasta Michelle Kwiecińska to mieszkająca w Gdańsku, a pochodząca z Wałbrzycha animatorka kultury. Jest pomysłodawczynią powstania Zina Garage130 i koordynatorką jego realizacji. Artystka wielomediowa, poetka, performerka, która realizuje się w projekcie muzycznym Kręgi w Zbożu. Tego lata zapowiada się, że zbożowa rdza ogarnie pola. Brzmienie zbożowej rdzy przywoła zwidy, śnidy, halucynajce i inne takie wielkie niewiadome zaś wiadome jest, że tworzą się za pomocą instrumentu typu Hang Drum i porywa słuchaczy niczym UFO do kosmicznej patelni.
Muzyka, współprace artystyczne: https://linktr.ee/michellefreeride
*** Tomek Gadecki – saksofonista, który ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton.
Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa – nadal żyje.
Data: 18 października 2024
Miejsce: Inaczej niz w Raju
FB: >>>
Nadchodzące wydarzenia
lipiec
Bałtyckie Rewizje Soniczne | WYSTAWA
Gdańsksierpień
Fala dźwięku 108 - Pełnia
Warszawa𝗗𝘇𝗶𝗲𝘄𝗰𝘇𝘆𝗻𝘆 𝘇 𝗿𝗲𝗸𝗼𝗿𝗱𝗲𝗿𝗮𝗺𝗶: Agata Dyczko "We are the waters" / "Jesteśmy wodą" | silent słuchowisko
Warszawawrzesień
Avant Art Festival 2026: WROCŁAW
WrocławOpen Source Art Festival 2026
GdańskAvant Art Festival 2026 WARSZAWA
WarszawaCanti Spazializzati #22: Partytury do chodzenia
Wrocław