OUT OF CONTEXT. Koncert elektroakustyczny
OUT OF CONTEXT. Koncert elektroakustyczny
13 listopada/ Warszawa
Wspólne przedsięwzięcie pięciu kompozytorek i kompozytorów młodego pokolenia z Gdańska i Warszawy, w większości studentów i studentek Pawła Mykietyna.
W ramach koncertu będzie można doświadczyć różnych form elektroniki w kontekście muzyki – soundtrack, multimedia, live electronics, patchery interaktywne oraz różnego rodzaju performance’u i preparacji instrumentów. Wydarzenie poruszać się będzie między ambientem a destrukcją w immersyjnej formie audio-wizualnej.
Tytułowy kontekst odnosi się do postaci Pawła Mykietyna (Festiwal Paweł Mykietyn – konteksty) – kierownika muzycznego Nowego Teatru, a w przypadku tego wydarzenia – pedagoga prowadzącego ścieżki artystycznego rozwoju 4/5 składu kompozytorskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. On także stał się zapalnikiem do rozpoczęcia prac nad stworzeniem projektu OUT OF CONTEXT.
𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺:
Jakub Pawlak, 𝘍𝘈𝘓𝘓-𝘋𝘖𝘞𝘕
Zuzanna Henclik, 𝘓𝘢𝘤𝘩𝘦𝘴𝘪𝘴𝘮 (prawykonanie)
Jakub Pawlak, 𝘱𝘪ˈɑ𝘯𝘰ʊ ˈ𝘱𝘪𝘴 [A+piano] (prawykonanie nowej wersji)
Julia Górna, 𝘪𝘴 𝘵𝘩𝘪𝘴 𝘦𝘷𝘦𝘯 𝘢 𝘱𝘪𝘦𝘤𝘦?
Lena Michajłów, 46,2 𝘨 𝘳𝘰𝘤𝘬𝘦𝘵 𝘴𝘭𝘦𝘥 (prawykonanie)
Szymon Wieczorek, 𝘋𝘪𝘦𝘴𝘦 𝘚𝘵𝘢𝘥𝘵 𝘸𝘪𝘳𝘥 𝘮𝘪𝘤𝘩 𝘪𝘮𝘮𝘦𝘳 𝘷𝘦𝘳𝘧𝘰𝘭𝘨𝘦𝘯
Kompozytorzy:
Zuzanna Henclik, Julia Górna, Lena Michajłów, Jakub Pawlak, Szymon Wieczorek
Wykonawcy:
Igor Torbicki – fortepian, performance
Martyna Chmura – fortepian
Jan Dzierżanowski – kontrabas, śpiew alikwotowy
Lena Michajłów, Szymon Wieczorek, Jakub Pawlak – realizacja live electronics
Jan Dzierżanowski
Absolwent kontrabasu oraz dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Multiinstrumentalista, wokalista posługujący się technikami wokalnymi z całego świata, organizator wydarzeń muzycznych, interesujący się muzyką w pełni, nie zamykający się stylistycznie na jedną tylko formę czy gatunek.
Od wielu lat udziela się w wielu przedsięwzięciach i zespołach – od chóralistyki, przez kameralną, po muzykę metalową.
Martyna Chmura
Absolwentka Liceum Plastycznego w Orłowie oraz studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Fotografia Intermedialna. W bieżącym roku ukończyła również studia magisterskie z fortepianu na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swój recital dyplomowy zaprezentowała w formie „Manifestu” – komentarza dotyczącego niezdrowej presji i konserwatywności widocznej w kształceniu rozwijających się muzyków na wydziałach klasycznych. Zagranie utworów Bartoka, Messiaena, Ryczka, Cage’a, Scelsiego i Walshe w towarzystwie muzyków z wydziału jazzu improwizujących na instrumentach akustycznych, elektronicznych oraz przy użyciu głosu, a przy tym trzymanie się partytury fortepianu zapisanej przez kompozytorów, miało wyrazić żal za brakiem nauki improwizacji w kształceniu klasycznym, podkreślić wartość eksplorowania muzyki nie ograniczając się do jednej perspektywy.
Igor Torbicki
Muzyk, performer i publicysta muzyczny. Studiował w Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie w 2022 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, a także Konserwatorium Muzycznym im. Nikołaja Rimskiego-Korsakowa w Sankt-Petersburgu. Absolwent klas fortepianu Andrzeja Artykiewicza, Kordiana Góry oraz Piotra Słopeckiego.
Data: 13 listopada 2023
Miejsce: Nowy Teatr
FB: >>>
Bilety dostępne na stronie Nowego Teatru >>>