Wydarzenie minęło
Wydarzenia festiwale

SONIKALIA 2023 – festiwal dźwięku dla dzieci

Początek
czwartek, 5 października 2023
godz. 09:00

Koniec
niedziela, 8 października 2023
godz. 18:00

Miejsce
Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych

Olsztyn

SONIKALIA 2023 – festiwal dźwięku dla dzieci
5-8 października 2023 / Olsztyn

Spotykamy się już piąty raz! I ponownie zapraszamy Was do naszego dźwiękowego świata. Czeka nas moc atrakcji. Wskakujcie do naszego wehikułu czasu.

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy dźwięki mają orbity? Sprawdzimy to podczas porannych warsztatów w Wytwórni Zdarzeń Sonokinetycznych z Wojtkiem Błażejczykiem. Podczas nich poznamy niezwykłe instrumenty – obiektofony. Brzmi ciekawie? Dopełnieniem warsztatów będzie niesamowity koncert obiektofonowy, na który zapraszamy w sobotę do Zajezdni Trolejbusowej przy Muzeum Nowoczesności.

Przez cztery dni będziecie mogli zagrać na organach Króla Pompiliusza. Ten instrument, stworzony prze Patryka Lichotę znajdziecie na naszej instalacji również w Zajezdni Trolejbusowej.

W czwartkowy wieczór zapraszamy Was Domu Mendelsohna. Tu czeka Was koncert interaktywny „Kantata BHP”. Cóż to jest BHP? To taka instrukcja, która mówi co zrobić, by było bezpiecznie i higienicznie. Podczas koncertu przybliżać nam to będą wraz z Wami (tak, tak, koncert jest interaktywny) Jarek Kordaczuk i Iza Kościesza.

W piątek spotykamy się w Sali pod Amfiteatrem. „Za słowem” to niezwykła baśniowa i muzyczna podróż, w którą zabiorą nas Katarzyna Jackowska i Jarek Kordaczuk.

Niedzielny poranek to tradycyjnie czas dla naszych najmłodszych festiwalowiczów. Na „Dźwiękozabawę” zaprasza Iza Kościesza. Pobawimy się i dźwiękiem i ruchem.

Ostatnia część naszej muzycznej podróży to „Wehikuł czasu”. W zabierze nas w nią a zespół muzyki dawnej Arte dei Sounatori.

 


Data: 5-8 października 2023 
Miejsce: Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych 

FB: >>>

Wstęp wolny


Program i szczegółowe informacje na stronie: https://sonikalia.pl