Wydarzenie minęło
Wydarzenia koncerty

Syntezy: Tribute to Bogusław Schaeffer. W poszukiwaniu dźwięków

Data
sobota, 28 października 2023

Godz.
18:00 – 21:00

Miejsce
Nowe Centrum Administracyjne

Kraków

Syntezy: Tribute to Bogusław Schaeffer. W poszukiwaniu dźwięków
28 października 2023 / Kraków

Zapraszamy na niezapomniany wieczór poświęcony wybitnemu kompozytorowi i muzykowi Bogusławowi Schaefferowi – geniuszowi, który przez wiele lat twórczości mieszkał na nowohuckim osiedlu Kolorowym. Chociaż jego wpływ na polską muzykę był ogromny, jego dzieła niestety nie zdobyły powszechnej rozpoznawalności i rzadko są wykonywane. Nasz projekt ma dwa główne cele: przybliżenie postaci i artystycznej spuścizny Schaeffera mieszkańcom Nowej Huty oraz umożliwienie utalentowanym młodym artystom stworzenia nowatorskich interpretacji jego utworów.

W ramach tego projektu zaangażowaliśmy 5 utalentowanych artystów, którzy stworzą 4 zupełnie nowe kompozycje. To właśnie na naszym koncercie będzie miało miejsce ich ekscytujące prawykonanie. Całość zostanie poprowadzona przez profesora Marka Chołoniewskiego – cenionego eksperta, który nie tylko jest wielkim entuzjastą twórczości Schaeffera, ale także doskonale zna każdy aspekt jego życia i dokonań.

Program:

18:00 – 18:10 Przywitanie.

18:10-18:50 Dominik Strycharski – Topofonica Variations

19:00-19:40 Anna Jędrzejewska – Video Score 04

19:50-20:30 Tomasz Mirt – L23X część 1-6

20:40 – 21:30 Zaumne – Saint Cecilia

Wizualizacje: Anna Jędrzejewska/Kamil Kowalski (SUPERASTRAL)

Ten projekt to unikalna okazja do zaprezentowania nowatorskich osiągnięć współczesnej muzyki, w tym prapremier i prawykonań. Nasz koncert odbędzie się w historycznej sali teatralnej NCA Nowa Huta, która zachowała oryginalny styl lat 70-tych. Ta sala, zlokalizowana w Centrum Administracyjnym Kombinatu w Krakowie-Nowej Hucie, jest dziełem projektantów: Marty Ingarden, Janusza Ingardena oraz Janusza Ballenstedta, a wnętrza zaprojektował zespół pod kierownictwem Mariana Sigmunda.

Nasz projekt to nie tylko muzyka – to prawdziwa interdyscyplinarna uczta dla zmysłów. Oprócz wyjątkowych kompozycji dźwiękowych, specjalnie przygotowana oprawa wizualna zostanie harmonijnie zsynchronizowana z muzyką, tworząc niezapomniane wrażenia estetyczne.

Dołącz do naszego wyjątkowego wydarzenia, aby odkryć bogactwo twórczości Bogusława Schaeffera w zupełnie nowym świetle. To nie tylko koncert – to podróż przez wyjątkowy świat dźwięków i wizji.


Data: 28 października 2023 
Miejsce: Nowe Centrum Administracyjne

FB: >>>

Bilety: wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz online – https://forms.gle/3uWnxT8xdWQtAJpn8