Wydarzenie minęło
Wydarzenia

Trzynasty Warszawski Salon Ambientu

Data
niedziela, 2 lutego 2020

Godz.
19:00 – 23:00

Miejsce
Jasna 1
Jasna 1

Ambient na rodzimej scenie kulturalnej gości na większą skalę dzięki Up To Date Festival już od dekady. Dziś, dzięki konsekwencji i wsparciu publiczności, możemy cieszyć się jednymi z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju.

Cykl wydarzeń o nazwie „Salon Ambientu” rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się kilkadziesiąt edycji w wielu miastach Polski. Organizując Salony Ambientu, skupiamy się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM, a nawet noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.

Podczas trzynastej odsłony stołecznego „Salonu” wystąpi Brian Leeds, który najbardziej znany jest z aktywności muzycznej pod pseudonimem Huerco S., aczkolwiek w 2018 roku podbił serca fanów swoją pierwszą (i jak dotąd jedyną) płytą wydaną jako Pendant. Nie były to pierwsze ambientalne podrygi tego artysty, ale wraz z albumem zatytułowanym „Make Me Know You Sweet” został otwarty nowy rozdział w jego rozwoju twórczym. Nowy alias Briana został powołany do życia by zgłębić terapeutyczny i leczniczy aspekt jego produkcji. Utwory Pendanta są odczuwalnie ciemniejsze zarówno w wyrazie, jak i w brzmieniu od ambientu spod szyldu Huerco S., który urzeka słuchacza przyjemnym ciepłem i przewijającą się gdzie nie gdzie melodią. W drodze są kolejne wydawnictwa z pełnego niepokoju i zadumy świata Pendanta, a my będziemy mieli przyjemność posłuchać ich przedpremierowo dzięki występowi na Trzynastym Warszawskim Salonie Ambientu.

W wieczór wprowadzi nas Dtekk, pomysłodawca cyklu.