Glissandowe Radio w Kuchni – dołącz do nas!

Krzysztof Marciniak, Monika Żyła / 23 sie 2017

radio-w-kuchni

W zeszłym roku w czasie Warszawskiej Jesieni zamieniliśmy naszą kuchnię w studio internetowego eksperymentu radiowego. Zbieraliśmy wrażenia, komentarze, opinie. Odbyliśmy dziesiątki rozmów, z których tylko część udało się opublikować, ale była to wspaniała przygoda.

W tym roku  chcemy zaprosić Was do stworzenia wspólnie takiej niezależnej platformy wymiany myśli. Trudno to nazwać warsztatami. Marzy nam się raczej zawiązanie na kilka dni utopijnej redakcji, która spotykać się będzie codziennie, aby na bieżąco chłonąć atmosferę tego tak ważnego dla nas festiwalu muzyki współczesnej.

Planujemy codziennie krótkie podcasty, rozmowy w korytarzach, na schodach, w kuchni, przechadzki na ukos festiwalowych ścieżek, trochę pytań, na które sami nie znamy odpowiedzi. Szukamy świeżej formy komentarza i osób z pasją, które energicznie włączą się  do wspólnego przedsięwzięcia. Nie musisz lubić swojego głosu, znać na pamięć katalogu dzieł Griseya – to nawet lepiej – ani śmigać w programach do obróbki dźwięku. Zależy nam na spotkaniu w poprzek hierarchii, która tak często zagłusza dialog w środowisku muzycznym.

Czekamy na wiadomość od zainteresowanych osób, możliwie jak najszybciej, nie później niż do 7 września. Namawiamy do udziału również osoby z innych miast, które wybierają się na festiwal.

Kiedy: 15-23 września 2017
Kontakt: radiowkuchni2017@gmail.com

Monika Żyła i Krzysztof Marciniak