Wydarzenie minęło
Wydarzenia

Muzyka Pokoju #1: Ensor

Data
piątek, 8 lutego 2019

Godz.
19:00 – 22:00

Miejsce
Kuchnia Konfliktu
Wilcza 60

Muzyka to nośnik idei – może być rewolucyjna, zbliżać ponad podziałami, porywać do tańca, przywracać wspomnienia, być wehikułem czasu i przestrzeni. Istnieje też jej kontekst, to w jakiej rzeczywistości miała szansę wybrzmieć po raz pierwszy, a także to jak czasem potrafiła ową rzeczywistość kształtować. Jest też warstwa emocjonalna, to w jaki sposób pamiętamy pewne utwory i albumy, to gdzie wędrują nasze myśli gdy je słyszymy i to jakie obrazy kryją się za różnymi dźwiękami.

Zapraszamy Was na specjalny cykl słuchowisk, w którym usłyszycie szerokie spektrum płyt, a także stojące za nimi historie, opowiadane przez gości dla których to muzyka jest centurm Wszechświata.

Będzie to podróż przez wszystkie gatunki, kontynenty, okresy i emocje. W kilkanaście winyli dookoła Świata i jeszcze dalej. Trzeba tylko uważnie słuchać.

ENSOR to alias warszawskiego dj-a, selektora i muzycznego erudyty Wojtka Perczyńskiego. Wojtek przez wiele lat zza lady sklepu SideOne zaopatrywał innych dj-ów i melomanów w świeże winylowe krążki, przez ten czas dorabiając się bardzo szerokiej selekcji, bogatej w wiele gatunków i stylów muzyki z każdego zakątka globu. Jest również odpowiedzialny za label Astrophone i ukształtowanie gustu muzycznego pokaźnej części warszawskiej socjety.

Portret: Julia Woronowicz
Cover: Zofia Kofta
Dywan: Rachel Domm

Poka