Wydarzenie minęło
Wydarzenia

SMS #1

Data
piątek, 19 stycznia 2018

Godz.
19:00 – 22:00

Miejsce
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
ul. Święty Marcin 87


hej. w ten piątek tj. 19.01.18 odbędzie się pierwszy (być może) koncert oscylujący wokół brzmień elektronicznej muzyki klubowej zorganizowany w akademii muzycznej na terenie RP. wydarzenie jest organizowane przez studentów kompozycji elektroakustycznej, więc nie zabraknie też podejścia awangardowego/eksperymentalnego/akademickiego. mamy na celu stworzenie pierwszej w swoim rodzaju hybrydy, a mianowicie wpuszczenie muzyki o proweniencji podziemnej/klubowej w obieg wysokiej kultury akademickiej. uważamy, że w muzyce nowej/współczesnej fukcjonuje zdecydowanie zbyt mało muzyki opartej na mocnym rytmie, który to mógłby być równouprawnioną formą wyrazu. w końcu kiedy tańczymy muzyka dociera do nas inaczej niż kiedy słuchamy jej w bezruchu.

wydarzenie SMS#1 będzie otwierało cały cykl, na który planujemy zapraszać różnych gości zainteresowanych oraz obecnych na niezależnej scenie muzyki elektronicznej, którzy pomogą nam kompetentnie zaprezentować pewien kontrkulturowy styl, który do tej pory zręcznie wymyka się z różnorodnej palety estetyk znanych ze scen filharmonicznych oraz akademickich.

w związku z przepisami BHP oraz naszymi logistycznymi możliwościami jesteśmy w stanie pomieścić na wydarzeniu aż/zaledwie 50 osób – łącznie z organizatorami. w związku z tym będzie obowiązywała kolejność zapisów na liście z tego właśnie wydarzenia na FB. Jeśli wspieracie naszą inicjatywę, ale z różnych przyczyn nie pojawicie się na koncercie, zachęcamy do kliknięcia ZAINTERESOWANY/A. będziemy wtedy wiedzieli, że popieracie naszą inicjatywę, a przy okazji nie zajmiecie miejsca osobie, której trafi się 51sze miejsce w kolejce. serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

na wydarzeniu wystąpi 6 artystów, którzy zaprezentują zwięzły, 2 godzinny audiowizualny set.

// aleksandra słyż – drone/dark ambient
.
.
.
// jan migdal – vapor disco
.
.
.
// robert gogol – experimental/post-techno/deconstruction
.
.
.
// wojtek krzyzanowski – raster noton/ae/afx
.
.
.
// turnaway – ambient/house
pod tym pseudonimem kryje się klasycznie zorientowana twórczość producencka i dj’ska. Zarówno w produkcjach autorskich jak i selekcji Turnaway prowadzi wyraźny dialog z historią muzyki elektronicznej odwołując się do doświadczenia wypracowanego przez twórców od Chicago po Berlin.
.

.
// kuba matuszczak – VJ

… rest TBA